Jazda na rowerze jest znakomitym sposobem na aktywność fizyczną i spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Niestety klimat w Polsce nie pozwala na jazdę przez cały rok, a więc trzeba przeczekać zimowy okres. Jak przechowywać rower zimą? Czy może stać on na zewnątrz?

Przechowywanie roweru na dworze - czy jest wskazane?

Producenci oferują szeroką gamę rowerów, które wykonane są z wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Nie zmienia to jednak faktu, że przechowywanie roweru zimą na dworze nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim należy rower odpowiednio zabezpieczyć i schować w miejscu, w którym jest sucho i w miarę ciepło. Wilgoć czy mróz mogą negatywnie wpłynąć na całą konstrukcję, co oczywiście niekorzystnie wpłynie na rower i jego żywotność. 

Co zrobić z rowerem zimą?

  • Przechowywanie roweru w garażu jest dobrym rozwiązaniem, bo jest tam sucho. Oczywiście nie każdy ma garaż, a więc w wielu przypadkach trzeba poszukać innych rozwiązań.
  • Dość popularną opcją jest też przechowywanie roweru na balkonie, choć w tym wypadku należy go odpowiednio zabezpieczyć, a więc przyda się pokrowiec na rower, który ochroni go przed deszczem i śniegiem.
  • Można też trzymać rower w domu i niekoniecznie trzeba mieć dodatkowe pomieszczenie, bo wystarczy wieszak na rower, dzięki któremu będziemy musieli poświęcić jedynie niewielką przestrzeń. 
  • Rower zmieści się też w piwnicy, a można go tam postawić lub powiesić na wieszaku. 

Co zrobić, by rower w dobrej kondycji przetrwał zimę?

Sezon rowerowy dla większości kończy się wraz ze spadnięciem pierwszego śniegu, choć oczywiście niskie temperatury też nie sprzyjają jeździe. By nie pojawiły się na rowerze oznaki rdzy lub inne uszkodzenia, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Na początek powinniśmy napompować wszystkie koła. Jeśli rower stoi, to raz na jakiś czas należy nimi przekręcić, by nie powstały odgniecenia. Należy też odpiąć wszystkie akcesoria i wyciągnąć z nich baterie i warto też użyć smaru do przerzutek. Bez względu na to, gdzie będzie się znajdował, to przyda się pokrowiec na rower, który zabezpieczy go od kurzu i innych zanieczyszczeń. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.