Zaniechanie może doprowadzić nie tylko do tego, że rower nie będzie prezentował się estetycznie, ale także przestanie być funkcjonalny. Jak oczyścić rower z rdzy? Czym usunąć rdzę z roweru? Zapoznaj się z naszymi poradami i zobacz, jakie są kolejne kroki na pozbycie się nieestetycznego nalotu.

Jak pozbyć się rdzy z roweru? - podstawowe czynności

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by swój jednoślad zawsze dokładnie oczyścić  - szczególnie gdy odstawiamy go na dłużej do garażu lub piwnicy ze względu na porę roku, w której nie będziemy roweru używać. Zalegające zabrudzenia będą przyczyniały się powstawania rdzy. Kolejnym krokiem, który uchroni przed pojawianiem się oznak korozji, jest prawidłowe zakonserwowanie jednośladu odpowiednimi środkami. 

Co jednak zrobić, gdy nalot już się pojawi? Jak oczyścić rower z rdzy? Jednym z najprostszych sposobów jest zaopatrzenie się w odpowiednie środki, które wejdą w reakcję z korozją i zabezpieczą elementy przed jej ponownym pojawieniem się. Wybrany środek wystarczy nałożyć na elementy pokryte rdzą i zaczekać, aż zacznie działać. 


Jeśli korozji uległ łańcuch i zastanawiasz się, jak pozbyć się rdzy z roweru właśnie z tego elementu, pamiętaj, że możesz go zdjąć i całkowicie zanurzyć w specjalnym płynie. Drugą opcją jest zaopatrzenie się w środek, do którego dołączona jest cienka rurka ułatwiająca aplikację. Należy pamiętać, żeby dokładnie pokryć płynem cały łańcuch, każde jego ogniwo, a potem wszystko wytrzeć .Ostatnią czynnością będzie zabezpieczenie łańcucha smarem.

Czym usunąć rdzę z roweru? - domowe sposoby

Oznaki korozji z jednośladu można jednak usunąć nie tylko dzięki specjalnym środkom chemicznym dostępnym w sklepach. Inna opcją jest wykorzystanie domowych specyfików. Zastanawiasz się, czym usunąć rdzę z roweru? Możesz do tego wykorzystać:

  • kwasek cytrynowy,

  • sodę oczyszczoną,

  • ocet,

  • sok z cytryny połączony z solą.

Należy pamiętać, że domowe sposoby są mniej lub bardziej efektywne i zazwyczaj wymagają, by przygotowana papkę lub roztwór pozostawić na elementach pokrytych rdzą znacznie dłużej niż sklepowe specyfiki. Warto też pamiętać, że najważniejsze jest zapobieganie - okresowa konserwacja to ważna czynność, która może zapobiec pojawianiu się rdzy i niszczeniu elementów.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.