Jeśli lubisz długie wycieczki rowerowe, to ten artykuł jest dla Ciebie! Poznaj 3 najdłuższe trasy dla kolarzy w Polsce.

Green Velo

Green Velo to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce. Na całej jego długości spotkamy charakterystyczne pomarańczowe tabliczki z rowerem i znakiem Green Velo. Ciągnie się ona od Elbląga, aż do miejscowości Końskie niedaleko Kielc. Szlak to aż 2 tysiące kilometrów, a 580 prowadzi przez lasy. Wybierając się na taką wyprawę, będziemy mieli okazję zobaczyć Bałtyk, jeziora mazurskie, Biebrzański Park Narodowy i Pogórze Karpackie. Największe atrakcje tej trasy to przede wszystkim ruiny zamku Krzyżtopór, zamek w Łańcucie, Białowieski Park Narodowy oraz Zalew Wiślany. Jeśli planujesz przejechać tę trasę, warto sprawdzić niezbędne informacje na temat bazy noclegowej i gastronomicznej. 

Velo Baltica

Velo Baltica to trasa, która ciągnie się wzdłuż zachodniego wybrzeża. Szlak rozpoczyna się przy polsko-niemieckiej granicy w Świnoujściu, gdzie można zobaczyć Stawa Młyny, czyli charakterystyczną konstrukcję znajdującą się na końcu falochronu przy ujściu rzeki Świny. Żeby móc dalej podróżować na wschód, trzeba skorzystać z przeprawy promowej. Trasa jest krótsza niż Green Velo - ma 245 km i w spokojnym tempie można ten dystans pokonać w 5 dni. Po drodze czekają piękne widoki - od Promenady Gwiazd, Trzęsacz, gdzie znajdują się ruiny XV wiecznego kościoła, dalej miasta takie Kołobrzeg i Mielno, by dotrzeć aż do Ustki. Ponadto widoki przybrzeżnych jezior zapierają dech! Aby być dobrze widocznym podczas takiej wyprawy warto zaopatrzyć się w tylną lampkę GACIRON W10, której moc wystarczy by oświetlać Cię przez 24 godziny non stop!

Szlak Orlich Gniazd – kraina zamków i skał

Trasa ta łączy w sobie urok średniowiecznych zamków oraz siłę natury. Swoją nazwę zawdzięcza licznym zamkom, które znajdują się w tym regionie. Jednak Wyżyna Krakowsko-Częstochowska to także obszar, na którym występują liczne jaskinie i korytarze skalne. Tutaj zdecydowanie może przydać się latarka Specter 600, której zasięg świecenia to aż 140 metrów! Jednak w przeciwieństwie do dwóch poprzednich szlaków ten wymaga dobrej kondycji, z racji na ukształtowanie terenu. Najlepiej przejechać ją wiosną, latem lub wczesną jesienią. Podczas wyprawy warto zobaczyć zamek w Olsztynie, Mirowie, Pilcza, Bydlinie oraz Ogrodzieniec w Podzamczu, w którego okolicy, były kręcone sceny do serialu Wiedźmin. Trasa prowadzi głównie przez leśne tereny dlatego, żeby się nie zgubić, należy zaopatrzyć się w dobrej jakości lampkę. Może to być na przykład lampka Quattro 1600, której 5 trybów pracy sprawdzi się w każdych warunkach!

Mamy nadzieję, że trasy przypadną Wam do gustu. Napiszcie, jakie szlaki rowerowe sami przemierzyliście!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.