Blog

10 niezbędnych akcesoriów do roweru, które warto mieć podczas jazdy w nocy

Odpowiednie przygotowanie do jazdy na rowerze to podstawa bezpieczeństwa oraz wygody podczas podróżowania. Warto zadbać o kilka niezbędnych elementów wpływających na komfort podróżowania. Są to produkty, które nie zawsze są fabrycznie montowane w jednośladzie, dlatego dobrze jest dokupić takie akcesoria jak oświetlenie z przodu roweru czy z tyłu, elementy odblaskowe czy dzwonek.

0 komentarze
74 odsłony

Lampki do roweru elektrycznego: jak wybrać odpowiednie oświetlenie rowerowe?

Oświetlenie rowerowe jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego jednośladu. Warto mieć na uwadze, że po zmierzchu oświetlenie rowerowe Wypływa na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Ponadto za brak działających świateł do roweru grozi mandat karny oraz istnieje możliwość stworzenia zagrożenia na drodze. Rower musi być wyposażony światła rowerowe przednie które jest koloru białego bądź jasnożółtego oraz światło tylne o kolorze czerwonym. Na rynku dostępne są także lampki do roweru elektrycznego. Warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiednią. 

0 komentarze
84 odsłony

Lampki rowerowe LED i tradycyjne - które są lepsze?

Wybór odpowiedniego oświetlenia rowerowego to kluczowa decyzja dla każdego rowerzysty, zwłaszcza w okresach zmniejszonej widoczności. W dzisiejszym świecie dostępne są różne rodzaje lampek rowerowych, ale najbardziej powszechne są te zasilane bateriami lub akumulatorami oraz te pracujące na dynamo. Dodatkowo, w ostatnich latach coraz popularniejsze stają się lampki wykorzystujące technologię LED. Przed ostatecznym wyborem warto znać wady oraz zalety każdej z opcji.

0 komentarze
204 odsłony

Najlepsze lampki rowerowe dla dzieci. Co wybrać, by zadbać o ich bezpieczeństwo?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem niezbędne jest zadbanie o zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. W ten sposób dziecko będzie dobrze widoczne dla kierowców już z daleka. Wybór jest obecnie ogromny, dlatego trzeba dokładnie się zastanowić, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze światełka do roweru.

0 komentarze
164 odsłony

Jak zamontować lampki rowerowe?

Oświetlenie rowerowe jest niezbędnym elementem bezpieczeństwa każdego rowerzysty, zwłaszcza gdy porusza się po drogach w nocy lub przy ograniczonej widoczności. Montaż lampki rowerowej może być zadaniem prostym, jeśli wiesz, jak się do tego zabrać. Jakie zamontować oświetlenie rowerowe, aby zapewnić sobie i innym bezpieczną jazdę?

0 komentarze
1425 odsłony

Jak wybrać odpowiednie lampki rowerowe, by zapewnić sobie bezpieczeństwo nocą?

Dobre oświetlenie rowerowe to podstawa, aby zapewnić sobie dobrą widoczność podczas jazdy rowerem, czyli do zwiększenia bezpieczeństwa jako uczestnik ruchu drogowego. Przepisy jasno określają, że rowerzyści muszą mieć odpowiednie światła. W przypadku ich braku trzeba liczyć się z otrzymaniem mandatu.

0 komentarze
407 odsłony

Jak przygotować rower do zimy?

Jazda na rowerze zimą to coś, co prawdopodobnie nie dzieje się zbyt często. Nie oznacza to jednak tego, że rower zimą to zły pomysł. Po prostu chęć jazdy rowerem zimą powinna wiązać się z odpowiednimi przygotowaniami. Nie ma co ukrywać, że zimą warunki nie są sprzyjające.

0 komentarze
384 odsłony

Jakie akcesoria rowerowe wybrać na zimę?

Utarło się hasło, że zima zaskoczyła drogowców, ale czy musi zaskakiwać także cyklistów? Oczywiście, kiedy spada temperatura poniżej zera najwygodniej zostać w domu, albo wybrać inny środek transportu. Lecz prawda jest taka, iż zapalony rowerzysta nie lubi się rozstawać ze swoim ulubionym jednośladem na długie, zimowe miesiące. W tym artykule wyjaśniamy jak przygotować rower do jazdy zimą i jakie akcesoria wybrać.  

0 komentarze
506 odsłony

Ile lumenów powinno mieć dobre oświetlenie rowerowe?

W obliczu rosnącej popularności rowerów jako środka transportu, kwestia przechowywania staje się istotnym aspektem dbałości o  jednoślady. Jednakże nie tylko miejsce przechowywania jest kluczowe, ale także odpowiednie oświetlenie, szczególnie w okresie zimowym. 

0 komentarze
1891 odsłony

Czy można przechowywać rower zimą na dworze?

Jazda na rowerze jest znakomitym sposobem na aktywność fizyczną i spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Niestety klimat w Polsce nie pozwala na jazdę przez cały rok, a więc trzeba przeczekać zimowy okres. Jak przechowywać rower zimą? Czy może stać on na zewnątrz?

0 komentarze
837 odsłony