Blog

Czy opłaca się składać rower samemu?

W latach 80. popularne były składaki, dziś rower składany ma się nijak do ówczesnego Pelikana. Wyposażony w system składania sprzęt doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach, jednak czy to jest rower dla każdego? Czy opcja samodzielnego składania jest niezbędna? Komu najbardziej będzie służyć taki pojazd?

0 komentarze
374 odsłony

Jak wymienić oponę w rowerze?

Jak dobrze wiadomo, jazda na rowerze wiąże się nie tylko z relaksem i podziwianiem pięknych widoków, czy też szybkim przemieszczaniem się z miejsca na miejsce - czasem może bowiem dojść do nieprzewidzianej awarii, a dokładniej takiej związanej z rowerową oponą.

0 komentarze
255 odsłony

Czym smarować łańcuch rowerowy?

Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem  transportu. Używając go, zdecydowanie poprawiamy naszą kondycję, ale również dbamy o środowisko. A w zatłoczonych miastach możemy przemieszczać się dużo szybciej niż np. samochodem czy komunikacją miejską.

0 komentarze
453 odsłony

Jak wyregulować hamulce w rowerze?

Zastanawiasz się, jak ustawić hamulce w rowerze? Tę czynność może wykonać każdy, jeżeli ma przy sobie odpowiednie narzędzia i trochę zaczerpniętej wiedzy. Warto dowiedzieć się takich rzeczy po to, aby nie musieć odwiedzać specjalnie serwisów rowerowych, tylko móc samodzielnie tego dokonać. Jest to bardzo istotne, ponieważ od sprawnych hamulców zależy nasze bezpieczeństwo. 

0 komentarze
450 odsłony

Czy kask na rower jest obowiązkowy?

Wiele mówi się o rowerzystach oraz niebezpieczeństwie, jakie może ich spotkać na drodze. Jednakże nadal nie wprowadza się przepisów, które nakazywałyby chronić głowę. Co prawda, przepisy co jakiś czas się zmieniają, jednak wprowadza się jakieś korekty dotyczące sposobu jazdy, zakazu, nakazu i ograniczenia.

0 komentarze
3015 odsłony

Jakie powinno być ciśnienie w oponach rowerowych?

Przygotowanie roweru na sezon - to konieczność. Zadbanie o odpowiednie ciśnienie w oponach, światła i sprawne hamulce, to tylko niektóre z czynności, które będą wchodziły w skład corocznego przeglądu jednośladu. Warto jednak pamiętać, że rower, podobnie jak auto, zużywa się w czasie, dlatego zwrócenie uwagi na wymienione aspekty częściej niż raz w roku pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.

0 komentarze
1703 odsłony

Jak usunąć rdzę z roweru?

Aby rower służył jak najdłużej i zachowywał swój pierwotny wygląd, należy dobrze i systematycznie o niego dbać. Jednym z podstawowych problemów jest pojawianie się na nim rdzy. Gdy zauważymy pierwsze oznaki i rudobrązowy nalot na poszczególnych elementach - warto od razu zabrać się za ich usunięcie.

0 komentarze
331 odsłony

Jak dobrać ramę do roweru?

Przy doborze ramy rowerowej powinieneś pamiętać o tym, że będzie ona dobra, gdy dostosujesz ją odpowiednio do wzrostu osoby, która ma jeździć na rowerze. Zatem duże znaczenie ma fakt, czy będzie to dziecko, czy osoba dorosła, ponieważ ich wzrost znacząco się różni. Rozmiar ramy przeważnie oznaczany jest w następujący sposób - S, M, L, albo numerycznie, poprzez podanie jej wymiarów w calach lub centymetrach

0 komentarze
587 odsłony

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?

Czy istnieje jakiś cudowny patent, aby szybko i bez zbędnego stresu nauczyć dziecko jazdy na rowerze? Oczywiście, że tak! Jak zrobić to skutecznie? Postaramy się przybliżyć, jak nauczyć Twoją pociechę równowagi podczas pedałowania na dwukołowym mobilu. Czas start!

0 komentarze
595 odsłony

5 rzeczy, które warto zabrać na wycieczkę rowerową

Sezon rowerowy w pełni, a długie podróże to idealny sposób na ucieczkę od miejskiego zgiełku i spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Sprawdź, o czym warto pamiętać szykując się na wycieczkę.

0 komentarze
490 odsłony

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.