5 rzeczy, które warto zabrać na wycieczkę rowerową

Sezon rowerowy w pełni, a długie podróże to idealny sposób na ucieczkę od miejskiego zgiełku i spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Bez dodatkowych kosztów możesz aktywnie spędzić wieczory lub weekendy zwiedzając okolicę, lub wybierają cię na dłuższą podróż na przykład wzdłuż wybrzeża. Tym samym można zwiedzić interesujące miejsca, być bliżej natury i odpoczywać bez samochodu. Na taką wyprawę warto zabrać ze sobą kilka ważnych rzeczy.

Piękna pogoda, kontakt z przyrodą i odpoczynek to tylko niektóre ze skojarzeń z rowerowymi wyprawami. Jadąc urokliwymi ścieżkami, można zostawić za sobą troski i zmartwienia, a nawet wejść w stan lekkiej medytacji. Wyruszenie w długą trasę jednośladem poprzedzić powinno spakowanie najpotrzebniejszych rzeczy. Dobrze jest przygotować sobie wcześniej listę ze wszystkim, co musimy zabrać.

Zastanawiasz się bez czego nie może obejść się Twój rowerowy niezbędnik? Podpowiadamy:
1. Kask i elementy odblaskowe - to podstawa bezpieczeństwa bez względu na to gdzie jedziesz i jak długa będzie wycieczka.

2. Lampka rowerowa - nawet jeśli planujesz jeździć tylko za dnia, to nie masz pewności, czy trasa się nie przedłuży, a jazda po ciemku jest trudna, niebezpieczna i może być bardzo ryzykowna.

3. Osprzęt rowerowy - pompka, klucze rowerowe, smar do łańcucha, to zdecydowanie must have, y w każdej chwili móc dokonać małych napraw i jechać dalej.

4. Woda! Bez niej ani rusz, szczególnie w upalne dni.

5. Power bank - by zachować łączność i w każdej chwili móc podładować telefon i skontaktować się z rodziną lub wezwać potrzebne służby. Ten krok możesz pominąć wybierając lampkę rowerową Specter KONG z wbudowanym power bankiem.

Bez względu na długość trasy jak i porę dnia, o której się wybierasz pamiętaj, by uprzednio dokładnie sprawdzić rower, co pomoże Ci uniknąć niespodzianek już na początku jazdy. Dobrze napompowane opony, naładowana rowerowa lampka i pełna butelka wody to podstawa!

Komentarze (0)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.